Korporacja Kominiarzy Polskich
Stowarzyszenie Zawodowe
o/Kaszubsko - Pomorski

Partnerzy:


 
 

 
 

Ostatni News!

 

 

 

Zarząd oddziału KKP SZ w Bytowie organizuje szkolenie na przedłużenie dokonywania przeglądów "DOZÓR EKSPLOATACJA WENTYLACJI MECHANICZNEJ ORAZ PRZEGLĄD INSTALACJI GAZOWEJ", które odbędzie się w dniach 16-17 czerwca 2020 roku  w Ośrodku Szkoleniowo-Rehabilitacyjnym MAUSZ w miejscowości Ostrów Mausz 12 (gmina Sulęczyno) .

Koszt uczestnictwa w szkoleniu 250 zł od osoby. Koszt jednego egzaminu wynosi 260 zł (10% najniższej krajowej , cena państwowa nie podlega negocjacji ). Koszt pobytu w Ośrodku  Szkoleniowo-Rehabilitacyjnym MAUSZ z wyżywieniem wynosi 400 zł od osoby.   Wpłaty za egzaminy będą pobierane na miejscu .

Dojazd oraz powrót we własnym zakresie.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Wpłat należy dokonywać na konto: JAN GAŃSKI


42 9321 0001 0011 6642 3000 0010
Bank Spółdzielczy w Bytowie
ul. Wojska Polskiego 33
77-100 Bytów

W tytule przelewu proszę napisać: 
wpłata na szkolenie oraz Imię i Nazwisko osoby wpłacającej

Telefon kontaktowy:
Jan Gański
tel.602-279-009


Szkolenie MAUSZ 16-17.06.2020r.

 

Program szkolenia

16 czerwca 2020r. (wtorek)

8.00-10.00 – przyjazd uczestników, zakwaterowanie

11.00 - zebranie oddziałowe 

12.20 – przerwa na kawę

12.25 -14.00 –  dalszy ciąg zebrania

14.00-15.00 – obiad

15.15-16.00 – wypełnianie dokumentów związanych z szkoleniem

16.00-16.15 – przerwa na kawę 

18.30 –  kolacja 

 

17 czerwca 2020r. (środa)

8.00-9.00 – śniadanie

9.30-12.00 – wykłady na przedłużenie uprawnień E i D „wentylacja mechaniczna oraz E i D przegląd instalacji gazowych”

12.00-12.20 – przerwa na kawę

12.25-14.00 – dalszy ciąg wykładów

14.00-15.00 – obiad

15.15-16.00 – egzaminy

16.00-16.20 – przerwa na kawę

16.25-18.30 - egzaminy

 

 

 

Program może ulec zmianie. 


Ostatnie zdjęcia

 
 

Podsumowanie Święta Kominiarzy w Bytowie

2008-05-06

    W dniach 2-4 maja 2008 roku w Bytowie odbyło się Ogólnopolskie Święto Korporacji Kominiarzy Polskich. Było to X Jubileuszowe spotkanie.    Dnia 2 maja o godz. 10.30 na dziedzińcu Zamku w Bytowie zebrali się przedstawiciele braci kominiarskiej z całej Polski. Przybyły również poczty sztandarowe oddziałów Korporacji Kominiarzy Polskich Stowarzyszenia Zawodowego, sztandar Zarządu Głownego Korporacji oraz sztandar Cechu Rzemiosł Różnych z Bytowa. Mistrzowie kominiarscy w galowych mundurach prezentowali się niezwykle okazale. O godz. 11.00 rozpoczął się uroczysty przemarsz ulicami Bytowa do kościoła. Parada kominiarzy została poprowadzona przez Orkiestrę Dętą z Bytowa.

    O godz. 11.30 w kościele p.w. Św. Katarzyny rozpoczęła się uroczysta msza święta, w której służyli ministranci w mundurach kominiarskich. Byli to synowie mistrzów kominiarskich również pracujący jako kominiarze. Mszę poprowadził ks. Dziekan Roman Spychalski oraz ks. Proboszcz parafii p.w. Św. Filipa Neri w Bytowie. W czasie mszy św. został poświęcony sztandar najmłodszego oddziału Korporacji Kominiarzy Polskich – oddziału kaszubsko – pomorskiego. Po zakończeniu mszy przedstawicie Zarządu oddziału kaszubsko – pomorskiego wręczyli księżom kwiaty oraz podziękowali za odprawienie mszy. Ksiądz dziekan również podziękował za możliwość sprawowania mszy św. dla kominiarzy. Cieszył się, że mógł sprawować mszę św. przy posłudze kominiarskich ministrantów.

    Po pamiątkowym zdjęciu przed ołtarzem korowód kominiarzy w cylindrach ponownie przemaszerował ulicami Bytowa na dziedziniec Zamku wzbudzając ogólny zachwyt wszystkich przechodniów, którzy obserwowali przemarsz trzymając się za guziki. Przed Zamkiem paradę powitał wystrzał armatni. Na dziedzińcu Zamku odbyły się pokazy walk rycerskich w wykonaniu Bractwa Rycerskiego z Bytowa oraz pokazy strzelania z łuków i kuszy. Wszyscy mogli posilić się smaczną grochówką.

    O godz. 15.00 w Sali Konferencyjnej Hotelu Bismarck odbyło się oficjalne powitanie

  • przedstawicieli sponsorów - firm: MK Żary, WOBEX, Komin-flex, Schiedel, aereco
  • zaproszonych gości: Burmistrza Bytowa, Starosty Bytowskiego, przedstawicieli Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowych Komend PSP z Bytowa oraz z Kartuz, przybyłych seniorów kominiarskich: Wacława Gańskiego z Bytowa, Marcina Majewskiego z Kościerzyny i Czesława Szczepańskiego z Główczyc
  • przedstawicieli oddziałów KKP SZ oraz całej przybyłej braci kominiarskiej.

    Wręczono dyplomy i medale za zasługi dla Rzemiosła Kominiarskiego, pamiątkowe medale i upominki oraz pamiątkowe albumy o Kaszubach. Zaproszeni goście i sponsorzy zostali poproszeni o wpis do Księgi Pamiątkowej. Następnie sponsorzy nowo poświęconego sztandaru uroczyście wbili gwoździe w drzewiec.

    Wieczorem odbył się bankiet.

    Kolejnego dnia o godz. 11 sprzed Hotelu Bismarck wyruszyły na wycieczkę 2 autokary z uczestnikami Święta Kominiarzy.

    Pierwszym punktem wycieczki był Skansen we Wdzydzach Kiszewskich. W parku tym znajdują się oryginalne XVIII, XIX i XX- to wieczne zabudowania kaszubskie między innymi chaty mieszkalne, chlewy, stodoły, kościół i szkoła, które zostały przeniesione z kaszubskich wiosek „deska po desce”. Można było podziwiać wyposażenie chat w przeszłych wiekach. Szczególnym zainteresowaniem kominiarzy cieszyły się kominy włazowe i piece. Jednak nie wszystkim spodobały się „stare domki”.

    Większe wrażenie wzbudził drugi punkt wycieczki: dom do góry nogami w Szymbarku. Po wejściu do tego domu następuje zaburzenie zmysłu równowagi, z trudnością stawiało się kolejne kroki, co powodowało gromkie wybuchy śmiechu. Aby dostać się do tego domu trzeba odstać w 2-3 godzinnej, a czasami i 5-cio godzinnej kolejce. My jednak, jako grupa zorganizowana mieliśmy wejście umówione na określoną godzinę. W skansenie w Szymbarku również oglądaliśmy oryginalny 240-letni Dom Sybiraka i pociąg Donikąd, którym wywożono polskich zesłańców na Syberię. Podróż tym pociągiem trwała od 1 do 3 miesięcy i nierzadko kończyła się śmiercią, stąd jego nazwa. W jednym wagonie znajdowało się minimum 50 osób. W Szymbarku znajduje się również rekonstrukcja bunkra tajnej organizacji wojskowej „Gryf Pomorski”. Wąskim tunelem przechodzi się do bunkra, w którym po zgaszeniu świateł można usłyszeć i poczuć odgłosy wojny. Dwuminutowy podziemny seans robi niesamowite wrażenie. Atrakcją była również najdłuższa deska świata, która mierzy 38, 83 m. Została wycięta ze 120-to letniej daglezji o wysokości ponad 51 metrów. Deska waży 1100 kg. Została wpisana do Księgi Rekordów Guinnesa 12 czerwca 2002 roku.

    Wszyscy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni powrócili do Hotelu, gdzie po godzinnej przerwie czekały dalsze atrakcje. Był to grill i ognisko. Pojawiła się również kaszubska kapela „Czarne Kapelusze” z Tuchomia, która zaprezentowała kaszubskie pieśni. Odśpiewali również "Kaszëbsczé abecadło" - jeden z najbardziej znanych elementów folkloru kaszubskiego.

    Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Dziękowano organizatorom za jedno z najciekawszych – jeśli nie najciekawsze – Święto Kominiarzy Polskich.

    Zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej galeri!

    Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć na stronie www.fotowt.prv.pl .